close
Sport

De Ligt shpjegon arsyet pse shkoi në Bayern

DE Light

Matthijs de Ligt ka shpjeguar pse ai u largua nga Juventusi për në Bayernin e Munichut këtë verë, duke ndjerë së “ishte koha për një sfidë të re”

Mbrojtësi 22 vjeçar holandez ju bashkua bavarezëve muajin e kaluar për një marrëveshje 77 milionë euro, duke u larguar nga Juventusi pas tri sezoneve. De Ligt ka qenë startues i rregullt në Torino dhe ka punuar ngushtë me Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini teksa ka vazhduar me zhvillimin e tij.

Duke folur për Kicker, De Ligt ka shpjeguar së pari pse ai dëshiroi të largohej nga Juventusi këtë verë.

“Ende kisha dy vite kontratë me në Juventus, u bërë mbrojtës i kompletuar atje, por ndjeva që ishte koha për një sfidë të re, ambient të ri. Në qershor Bayern Munich me kontaktoi dhe isha i interesuar menjëherë për këtë ofertë”.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia