close
Top LajmeVendi

Deputetët e VMRO DPMNE-së me mesazh për Ursula von der Leyen

YOUTUBE DHE FACEBOOK.01_32_10_07.Still1378

Deputetët e opozitares VMRO-DOMNE para fillimit të Seancës Plenare në Kuvend mbajnë pankarta me mesazhe drejtuar kryetares së Komisionit Evropian Ursula Von der Layen.

Në pankartat e deputetëve shkruan tradhëtar të popullit, Populli thotë Jo vetdisohuni, Fëmijë të Zaevizmit, po e ktheni fashizmin Ne luftojmë për drejtësinë tonë, thuhet në himnin tonë Ne jemi maqedonas, jo bullgarë.

Ndërsa seanca plenare në Kuvend sapo ja ka filluar  ndërsa propozimi francez do të jetë pika e vetme e seancës së re parlamentare./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia