close
Sport

Eros Grezda transferohet në Turqi

manisa

Firmos kontratë 1-vjeçare me Manisa

Eros Grezda nënshkroi për Klubin e kategorisë së dytë turke Manisa.

Afrimi i sulmuesit është bërë me objektivin për ta ngjitur klubin në Superligën Turke.

Teksa ka qenë pjesë edhe e Kombëtares Shqiptare, Grezda ka luajtur në Kroaci me Lokomotiva Zagreb, me Osijekun dhe Glasgoë Rangers.

Në karrierën e tij, Grezda numëron 201 ndeshje zyrtare, 36 gola dhe ka 17 asistime.

Tv Klan

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia