close
B1B13E5C-E0D1-4C85-AA04-34C78FA7653F

Disa nga protestuesit që protestonin kundër propozimit francez, sonte kanë rrëzuar gardhin para Kuvendit. Dhjetëra djem, shumica me kapuç në kokë, hedhin sende të ndryshme dhe përdorin mjete piroteknike dhe koktej molotovi në Parlament dhe kordonin e policisë. Para Kuvendit shihet një prani e madhe e policisë.

Protestuesit brohrasin asnjherë   Veriore vetëm Maqedoni./KlanMacedonia

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia