close
Sport

FA CUP: Sot zhvillohet finalja Chelseas – Liverpool

FA Cup

Sot, më fillim nga ora 17:45, do të luhet finalja e FA Cup ndërmjet Chelseas dhe Liverpool.

Të dyja skuadrat do të zbresin sot në “Wembley” për një ndeshje e cila pritet të dhurojë spektakël.

Liverpooli vjen pas një fitoreje në ligë ndaj Aston Villa, njëjtë sikurse Chelsea që e mposhti Leedsin në mesjavë.

Të dyja skuadrat do të tentojnë ta vazhdojnë këtë avaz edhe në këtë ndeshje që do ta kurorëzojë fituesin e ri të kupës më të vjetër në futbol.

Formacionet e mundshme.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia