close
Bota

FACEBOOK-u FSHEHË NUMRIN E PËLQIMEVE

Screenshot_1

Facebook ka filluar të fshehë numrin e “pëlqimeve” për postimet në Australi. Përdoruesit e llogarive në të gjithë vendin, gjithashtu do të bllokohen nga shikimi i numrit të reagimeve dhe shikimeve të videove në postimet e përdoruesve të tjerë. “Ne nuk duam që Facebook të ndjehet si një garë”, tha kompania në një deklaratë. Ky ndryshim vje per shkak se por gjigandi i mediave sociale është nën presion për të luftuar ndikimin e platformës në shëndetin mendor. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia