close
Sport

FFM: PROJEKTI IDEOR PËR TRIBUNËN E STADIUMIT NË SHTIP

stadiumi shtip

Federata e Futbollit e Maqedonisë së Veriut në bashkëpunim me UEFA-n përmes programit “Het-Trik” për zhvillim të infrastrukturës së futbollit e prezanton zgjidhjen ideore për tribunën perëndimore të Stadiumit të qytetit në Shtip.

Stadiumi i ri jo vetëm që do të jetë shtëpi e denjë për krenarinë e Shtipit KF Bregallnica, por do të jetë edhe rast për edhe rast për reprezentacionin e Maqedonisë së Veriut të jetë nikoqir I ndeshjeve të rëndësishme kualifikuese.

Në projektin e financuar nga Federata e Futbollit e Maqedonisë së Veriut është paraparë që tribuna të ketë kapacitet prej 2000 ulëse, pjesën VIP, restorant dhe hapësirë për media dhe për personat me invaliditet, ndërsa në hapësirën poshtë tribunës zhveshtore dhe ambiente për personat zyrtarë, sipas standardeve të UEFA-s dhe FIFA-s./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia