close
Sport

FIFA FOOTBALL AWARDS: MËSOHEN EMRAT PËR TRAJNER TË VITIT

Cmimi trajner i vitit

KANDIDAT JANË: GUARDIOLA, MANCINI DHE TUCHEL


Më 17 janar, në Zyrih të Zvicrës do të zhvillohet ceremonia e “FIFA Football Awards”, ku do të shpallen më të mirët e vitit që lamë pas në futboll. Sot, qeveria e futbollit evropian ka zbuluar kandidaturat për trajnerin më të mirë në fushë për meshkuj dhe femra.

Kështu, për meshkuj, për këtë trofe individual do të rivalizojnë Pep Guardiola, kampion i Premier League-s me Manchester City-n, Roberto Mancini, kampion Europe me Italinë, dhe Thomas Thuchel fitues i Championsit me Chelsea-n.

 

Kandidaturat për futbollin e meshkujve:

Pep Guardiola (Spanjë / Manchester City FC)

Roberto Mancini (Itali / Kombëtarja Italiane)

Thomas Tuchel (Gjermani / Chelsea FC)

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia