close
Sport

Fitore e ekipeve Spanjolle Real Madridit dhe Viljareallit

Benzemaaa

KARIM BENZAMA SHËNOI HAT TRIK


Në ndeshjen e pare të çerekfinales të Ligës së Kampionëve përfundoi pozitiv pë dy skuadrat spanjolle Real Madridin dhe Viljarealin

Skuadra mbretërore Real Madridi, në transfertë mundi Çelzin në “Stemford Brixh” me rezultatin 3:1. Hero i kësaj fitoreje të madhe pë skuadrën miadriliane ishte po Karim Benzame i cili shënoi hat trik ashu si në nedhjen kundër PSZH-së. Sulmuesi Karim Benzema shkëlqeu me petkun e Realit, duke shënuar “hat-trik” dhe duke mundur i vetëm skuadrën gjigande angleze, për të cilët golin e vetëm e realizoi Havertz 5 minuta para fundit të pjesës së parë.

Në takim tjetë që u zhvillua sonte në stadiumin “El Madrigal” skuadra e Viljarealit shënoi fitore 1-0 përball gjigantit gjerman Bajern Munih. Skuadra spanjolle e cila të tetën e finales eliminoi Juventusin kërkon të bëjë edhe një senzacion tjetër.

Ndeshjet kthyese Real Madrid – Çellzi dhe Bayern Munih – Viljareali do të zhvillohen më 12 prill në orën 21:00. / KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia