close
Showbiz

FORBES RENDIT KIM KARDASHIAN NË LISTËN E MILIARDERËVE TË BOTËS

Kim-Kardashian

KIM KARDASHIAN ËSHTË RENDITUR SI NJË NGA MILIARDERET MË TË REJA NË GLOB


BBC shkruan se pasuria neto e Kim arriti në 1 miliardë dollarë, falë kompanisë së saj të produkteve kozmetike e veshjeve, si dhe nga të ardhurat në Televizion.

Ajo tanimë është pjesë e 2.755 figurave në Listën e Miliarderëve të Botës të revistës së njohur Forbes. Themeluesi i Amazon Jeff Bezos, ndodhet i pari listës me një pasuri prej 177 miliardë dollarësh.

Po ashtu, edhe ish-bashkëshorti i Kim, reperi i njohur Kanye West, është pjesë e listës, me 1.8 miliardë dollarë pasuri.

Forbes llogariti që vlera e 40-vjeçares ishte rritur në 1 miliard dollarë nga 780 milion dollarë në Tetor, falë aksioneve në biznesin e kozmetikës KKW Beauty dhe kompaninë e veshjeve të formave Skims.

Projekti i saj më i fundit Skims ofron të brendshme dhe rroba shtëpie në stilin minimalist dhe ka rezultuar i suksesshëm gjatë periudhës së punës nga shtëpia.

Klan News

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia