close
Bota

FRANCË: MOSMARRËVESHJE ME ITALINË

BF0D8108-353C-4B36-AC3C-389D77EDCE2A_w1023_r1_s

Franca e ka thirrur ambasadorin e saj nga Italia të enjten, duke shpërfaqur kështu një mosmarrëveshje mes dy shteteve fqinje dhe aleateve të Bashkimit Evropian.

Për shkak të siç janë shprehur autoritetet franceze, sulmeve “të përsëritura dhe të pabaza” nga liderët politikë italianë kundër Francës.

Ky vendim njëherësh ka qenë i pari i llojit të tillë që Franca e thërret të dërguarin e saj nga Roma, prej kohës së Luftës së Dytë Botërore. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia