close
Sport

FRANCË: PSZH FITON KUPËN E LIGËS ME PENALLTI

PSZH fitoi kupen e frances

PSZH fitoi kupën e Francës në ndeshjen kundër Lyonit me penallti (6-5). pasi gjatë 120 minutave lojë ndeshja përfundooi me barazium pa gola. Pas gjuajtjve nga 11metërshi futbollistët e skuadrës kampione u treguan më të sigutrtë duke mos huqur asnjë penalti, ndërsa nga ana tjetër Keylor Navas priti penalltinë e 6 të Lyonit. Traori e humbi penalltinë e fundit, ndërsa Sarabia shënoi për PSG.
Djemtë e Thomas Tuchel nuk çanë mbrojtjen dhe e mbyllën sfidën në 90 minuta. Shtesa prej 30 minutash ishte një pasqyrë e qartë e 90 minutave të para dhe asnjë nga ekipet nuk shënoi dhe u detyruan që t’i drejtoheshin penalltive. Ruleta ruse ishte fatlume për PSZH që fitoi trofeun e Kupës për të 9 herë në histori./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia