close
Sport

Futboll: Akademija Pandev shkatërron Shkëndijën

Shkendija (1)

NË ÇAIR SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P NDAHEN ME BARAZIM

Katër fitore të skuadrave vendase , një barazim dhe një fitore e ekipit mysafir me 18 gola të shënuar dhe dy kartonë të kuq është epilogu i ndeshjeve të javës së 31-të në Ligën e Parë të futbollit vendor. Shkupi barazoi me Makedonija Gj.P, ndërsa Akademija Pandev mundi Shkëndijën.

Në Çair skuadra kampione e këtij sezoni FC Shkupi barazoi para tifozëve vendas kundër Makedonija Gj.P. duke luajtur me shifrtan 1-1 Autor i golit për vendasit ishte Queven, ndërsa barazoi Ermendin Adem në sekonda e fundit nga penaltia. Në Strumicë skuadra vendase Akademija Pandev demoloi shkëndijën e Tetovës duke mundur me rezultatin 4-2Autor të golave për vendasit ishin Bihorac , Iliev 2 gola nga penaltia dhe Gjorgjiev, ndërsa për Shkëndijën shënuan Jan Krivak dhe Sindrit Gurri nga penaltia,

Në Kavadar skuadrat e Renovës me golin e Remzifaik Selmanit shëboi fitore ndaj Tikveshit me rezultatin 0-1.

Struga Trim Lum me golin e Koçovskit në minutat e fundit të ndeshjes mundi Bregallnicën 1-0, ndërsa Rabotniçki mundi Borecin 2-1. Skopje në Autokomand mundi Pelisterin 4-2

Akademija Pandev mundi Shkëndijën 4-2

Akademia Pandev – Shkëndija 4-2

Shkupi – Makedonija Gj.P 1-1

Tikveshi – Renova 0-1

Struga T.L – Bregallnica 1-0

Skopje – Pelisteri 4-2

Rabotniçki – Boreci 2-1

Tabela: 1, FC Shkupi 72 pik, 2.Ak.Pandev 61, 3.Shkëndija 59, 4.Makedonija Gj.P 57, 5.Struga Trim Lum 43, 6.Renova 42, 7.Bregallnica 42, 8.Rabotniçki 40, 9.Skopje 32, 10. Tikveshi 31, 11.Boreci 21 dhe 12.Pelisteri 11 pikë.

Në javën e 32-të, takohen:

Shkëndija – Shkupi, Renova – Skopje, Makedonija Gj.P – Struga Trim Lum, Akademija Pandev – Rabotniçki, Bregallnica – Tikveshi dhe Pelisteri – Boreci

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia