close
Sport

FUTBOLL: ARGJEND GAFURI NGA RENOVA KALON NË VOSKA SPORT?

Gafuriuiiii

 GAFURI: PO, ËSHTË E VËRTET SE JEMI DAKORDUAR

Futbollisti më me përvojë në klubin e futbollit  Renova, kapiteni Argjend Gafuri është shumë pranë arritjes së marveshjes me antarin në Ligën e dytë  republikane në grupin Perëndim, Voska Sport nga Ohri .

 

Po është e vërtet se jemi dakorduar dhe tani duhet pritur firmosjen zyrtare” tha Argjend Gafuri.

 

Argjend Gafuri me ekipin e Renovës ka të zhvilluara 310 ndeshje zyrtare 42  gola dhe 43 asiste. Me ekipin e Renovës ka fituar titullin kampion i Maqedonisë së Veriut në sezoni 2009/2010, Kupën republikane në vitin 2013 dhe ka lujatuar në Kupat Evropiane.

Kujtojmë se në ekipin Voska Sport  luan  edhe  një ish  futbollist I Renovës  Izair Emini, ndërsa ka  arritur  marrëveshje  edhe  me  futbollsitin Altin Lloga. Voska Sport  në pjesë  vjeshjtore të kampionatiot në Ligën e Dytë  ka 10 fitore, 2 barazime e 3 disfata  dhe me  32 pikë pozicionohet e dyta pas  Sileksit  që ka 41 pikë. /KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia