close
Sport

Futboll: Argjentinë, lojtarët përleshën me policinë

perleshje ne futboll

Sherret në futbollin latin janë diçka normale dhe e shpeshtë, por një rast i veçantë ka ndodhur në fund të takimit Barracas Central-Patronato, që përfundoi 2-1 për ekipin vendas.

Kjo përballje dhuroi gjithçka: karton të kuq dhe dy gola të anuluar për ekipin mik, dhe penallti e humbur për Barracas. Lojtarët e Patronatos e humbën durimin dhe shpërthyen në akuza ndaj arbitrit në fund të takimit.

Ndërkohë, forcat e policisë u futën në fushë dhe aty plasi një sherr i madh. Futbollistët e ekipit udhëtues u përleshën me forcat policore, teksa video e përplasjes është kthyer virale.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia