close
Sport

FUTBOLL: BRAZILIANI MENSALAO SHUMË PRANË SHKËNDIJËS?

André Mensalão

PRITET TË FIRMOSET KONTRATË DY VJEÇARE


Mesfushori brazilain 31 vjeçari André Mensalão sipas të gjitha gjasave do të  jetë përforcimi i parë i ekipit tetovar. Ai tanimë disa ditë po qëndron në Tetovë dhe ishte në kampin e organizuar nga ekipi i Shkëndijës.  Informatat e fundit edhe pse jo zyrtare  flasin se braziliani me sukses ka kaluar provat dhe ka kënaqur stafin teknik të cilët kanë dhënë pëlqim që të firmoset  kontrartë  me gjasa dy vjeçare.  Futbollisti André Mensalão  së fundit ka qenë futbollist i FC Sevan në kampionatin e Armenisë.

Krahas këtij futbollisti jozyrtarisht meret veshtë se drejtuesit e Shkëndijës janë në bisedime edhe me futbollistin e Struga Trim Lum, Klisman Cake dhe Sefer Eminin e  Makedonija Gj./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia