close
Sport

FUTBOLL: ENNUR TOTRE NGA TETOVA NË TIRANË

EC47DFEE-341B-4BB6-BFB6-A43A9A70C423

Tirana vijon përgatitjet para-sezonale nën drejtimin e trajnerit Orges Shehi, ndërsa drejtuesit e klubit nuk ndalin punën për të përforcuar organikën, pas një viti ku nuk arritën të zënë asnjë vend në kupat e Europës.

Futbollisti tetovar  Ennur Totre pas disa muaj pauz sërish i kthehet  futbollit  por jo në ekipin   e Shkëndijës  ku u edhe  është rritur,  aty ku edhe debutoi me skuadrën e parë në vitin  2014 dhe që atëherë fanelën kuqezi e ka veshur në 182 ndeshje,ka shënuar 11 gola dhe 13 asistime. Ai arriti  të jetë pjesë edhe i reprezentacionit A të Maqedonisë së Veriut, me të cilën debutoi më 14 tetor të 2020-ës në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë, por nuk mori një ftesë për në Euro 2020.

 Me angazhimin e Ennur Totres skuadra e Superiores shitare Tirana ka afruar një talentë të jashtëzakonshëm, ndërsa  kuqezinjt tetovar kanë humbur  një  futbollist  i cili  pritej të jetë e ardhmja  e ekipit  në shtigje të gjata.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia