close
Sport

FUTBOLL: ERIKSEN NDËRPRET KONTRATËN ME INTERIN

KRistian Eriksen 1

Christian Eriksen do të pushojë së qeni lojtar i Interit para fundit të këtij viti 2021.

Rregulloret në fuqi në Itali e pengojnë çdo futbollist me defibrilator, siç është danezi, të luajë në Serinë A, kështu që pavarësisht se ka kontratë deri në vitin 2024 me skuadrën “zikaltër”, të dyja palët do t’i japin fund marrëdhënies së tyre.

Pasi lojtari të shkëpusë lidhjet e tij me Interin, gjithçka tregon se ai do të rikthehet në skuadrën në të cilën spikati para se të nënshkruante për Tottenham, Ajax-in. Ata të Ten Hag po kërkojnë një përforcim luksoz dhe duan që danezi të kthehet.

Rregulloret e Eredivisie e lejojnë Eriksen të luajë futboll me një stimulues kardiak ose të ngjashme, kështu që nëse asgjë nuk ndryshon në javët e ardhshme, Ajax do të rikthejë në elitë një lojtar që nuk ka luajtur për gati gjashtë muaj pasi pësoi një atak kardiak në Kampionatin Evropian të fundit në qershor./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia