close
Sport

FUTBOLL: KUNDËR ESTONISË ME KATËR MUNGESA

A44B5E7E-42DD-4960-A460-5C1B83B40D21

Në ndeshjen kundër Estonisë, në kuadër të xhiros së tretë të Ligës së Kombeve, Seleksionuesi Igor Angelovski nuk do t`i ketë në dispozicion futbollistët e lënduar Bejtullai, Ademi dhe Toshevskin.

Krahas tyre, në formacion nuk do të jenë as Elif Elmas, si dhe I pezulluari Visar Musliu I cili në ndeshjen kundër Armenisë u ndeshkua me karton të kuq dhe do të pauzojë dy ndeshje.

Ndeshja Estoni – Maqedoni e Veriut që zhvillohet të Dielën fillon në ora 18.00.

Në terminin e njëjtë luhet edhe ndeshja tjetër e grupit tonë ku Armenia takohet me Gjeorgjinë. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia