close
Sport

FUTBOLL: LIGA E PARË – FITOJNË RENOVA E SHKUPI

E51B9C42-046B-445D-98E3-91A8BCDA9AC6

BARAZON SHKËNDIJA, HUMB STRUGA TL  


Tre  fitore të vendasve një barazim dhe dy  fitore të ekipeve  mysafire  me  gjithsejtë 11  gola të shënuar  është epilogu  i  ndeshjeve  të  javës së 21-të në ligën e parë të futbollit vendor.  Lideri në renditjen  tabelore  Shkëndija  barazoi me  Rabotniçkin në Shkup, Renova  në Tetovë mundi Vardarin, ndërsa Shkupi  në Kratovë mundi Sileksin.  Befasia më madhe ndodhi në Strugë ku skuadra vendase  pësoi nga  Pelisteri  0-1. Tabelën e kryeson Shkëndija me  46 pikë  para Shkupit që 40 pikë.


REZULTATET:

RABOTNIÇKI – SHKËNDIJA                       0:0

SILEKSI – SHKUPI                                       0:1

RENOVA – VARDARI                                   3:0

AK.PANDEV – MAKEDONIJA GJ.P           2:1

BORECI – BELASICA                                  2:1

STRUGA T.L – PELISTERI                          0:1 

/KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia