close
Sport

FUTBOLL: LIVERPOOLI KËRKON TË SHTYHET NDESHJA ME ARSENALIN

Liverpoll

 SHKAKU I RRITJES SË RASTEVE ME COVID-19


 

Gjendja te Premiar Liga me rastet pozitive me COVID-19 nuk është e qetë, gjithashtu rastet e reja te Liverpool kanë lindur frikë.

The Reds njoftojnë përmes një deklarate se i kanë kërkuar zyrtarisht ligës që të shtyjë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës Carabao kundër Arsenalit.

Ky vendim për ndeshjen e së enjtes vije shkaku i rritjes së rasteve brenda klubit me coronavirus.

“Mund të konfirmojmë se është dorëzuar një aplikim për shtyrjen e gjysmëfinales së Carabao Cup të së enjtes, ndeshjes së parë me Arsenalin për shkak të një numri në rritje të rasteve të dyshuara pozitive me COVID-19 dhe disponueshmërisë së lojtarëve”, thuhet në njoftimin e Liverpoolit.

Dje (e martë) u anulua stërvitja e tyre e paraparë, duke mos rrezikuar më shumë që të përhapen rastet brenda skuadrës./KlanMacedonia/

                                

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia