close
Sport

FUTBOLL: MBYLLET AKORDI PËR XHERDAN SHAQIRIN

745B9285-242E-4E85-B4E5-AB67F1B0DB19

NUK ËSHTË NË PLANET E JURGEN KLOPP


Shaqiri do të largohet nga Liverpooli brenda afatit të merkatos së verës.

Sulmuesi shqiptar që luan për Kombëtaren e Zvicrës, nuk është në planet e Jurgen Klopp për të qenë titullar me skuadrën e Liverpool.

Mediat angleze raportojnë se Shaqiri do të transferohet në Francë tek Lyon. Lojtari ka arritur akord të plotë me francezët dhe tashmë pritet të arrihet marrëveshja mes Liverpool dhe Lyon.

Këta të fundit ofrojnë 7 milionë euro për të marë shërbimet e lojtari, po Liverpool e vlërson kartonin e tij me së paku 15 milionë euro.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia