close
BotaSport

FUTBOLL: MËSOHEN 12 SKUDRAT E KUALIFIKUARA NË 1/8 E FINALES

Futboll

SONTE MËSOHEN EDHE KATËR EKIPET TJERA

 

Pas tetë ndeshjeve të raundit të gjashtë  të fazes së grupeve  A,B,C dhe D, që u zhvilluan mbrëmë, 12 skuadra janë kualifikuar  në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve që organizohet nga UEFA.

Skuadra të kualifikuara janë Mançester Sity, PSG, Liverpulli, Atletiko Madridi, Ajaxi, Sportingu, Real Madridi, Interi, Bayerni, Manchester Junajted, Çellsi  dhe Juventusi.

Katër  ekipet  tjera  që  do të kualifikohen do të mësohen sonte.

Rezultatet e  ndeshjeve  të zhvilluara  mbrëm

Grupi A
PSG – Club Brugge 4:1, RB Leipzig – Manchester City 2:1 Tabela

Grupi B
Milan – Liverpool  1:2, Porto – Atletiko Madrid 1:3

Grupi C
Ajax – Sporting 4:2, Dortmund – Besiktas 5:0

Grupi D
Real – Interi 2:0,  Shakhtar – Sheriff Tiraspol 1:1 / KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia