close
Sport

FUTBOLL: NË ÇAIR, FC SHKUPI – RABOTNIÇKI 2:0

244384442_3387252974834889_8334716273840879011_n

KOMPLETOHET  JAVA E 9-të E KAMPIONATIT

 

Me ndeshjen Shkupi – Rabotniçki  që  u zhvillua  në stadiumin e Çairit, qw përfundoi me rezultatin  2:0  për skuadrën vendase  u kompletua  java e 9-të e kampionatit në Ligën e Parë të futbollit vendor.

Autor  të golave  pë vendasit  ishin Adetunxhi  dhe Trapanovski. Për ekipin nga Çairi ishte kjo fitorja e gjashtë, përfshirë këtu  2 barazimet dhe një disfatë duke grumbulluar 20 pikë. Tani  skuadra nga Çairi e vetme  kryeson  renditjen e  tabelës me  20 pikë para  Renovës dhe  Akademija pandevit që kanë nga  18 pikë.

Rezultatet kompletet  të javës së 9-të

Shkëndija – Boreci  3-0

Makedonia Gj.P – Renova 1-1

Bregallnica – Struga Trim Lum 1:0

Skopje – Akademia Pandev  0-0

Pelisteri – Tikveshi 0-0

Shkupi – Rabotniçki  2-0

Kampionati në Ligën e Parë të futbollit vazhdon me 16 tetor,me fillim në orën 14:00, me ndeshjete xhiros së10-të ku do të takohen Struga TL – Boreci, Ak.Pandev – Shkëndija, Rabotniçki – Skopje, Tikveshi – Shkupi, Renova – Pelisteri  dhe  Bregallnica – Makedonija Gj.P. / KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia