close
Sport

FUTBOLL: SUKSES HISTORIK I KF BESA E DOBËRDOLLIT

8B3AD1EF-E63F-4CA8-AEB1-406C551F79A1

BESA DHE VOSKA KUALIFIKOHEN NË LIGËN E DYTË


Sot në stadiumin e qyetit në Gostivar u zhvillua  ndeshje e dytë balortazhit për  plotësimin e  dy  vendeve  në Ligën e  Dytë në grupin Perëndim mes Besës së Dobërdollit dhe Fortunës së Hasanbegut. Pas një loje dramatike dhe me kthesa të shumta fitore historike shënoi ekipi i Dobërdollit, KF Besa qw mundi Fortunën e Hasnabegut me rezultat   6:3. Kjo fitore për dobërdollasit është  historike  pasi  së bashku me  ekipin Voska të Ohrit kanë siguruar kualifikim në Ligën e Dytë  në grupin Perëndim. Për këtë sukses  meritore  janë gjitha  në ekipin e Besë duke  filluara  nga sponsori, kryesia e klubit stafit teknik, futbollistët dhe të gjithë që kanë përkrahur klubin.

Është një sukses historic për KF Besa  të Dobërdollit, por kësaj radhe do të thoja se merritori më i madh është sponsori i jonë, kryesia,  stafi teknik  dhe  gjithësesi janë futbollistët të ciilët  dhanë maksimumin  për kë sukses historik. Ndeshja e radhës me  Voskën të dielën do të dëshmojë  forcën tone të vërtet pasi të dyja  ekipet  tanimë jemi kualifikuar  në Ligën e dytë. Urime  të gjithëve, urime tifozëve  tanë”  deklaroi menjëher pas këtij suksesi historik trajneri  Amir Veliu.

 Të  dielë po në Gostivar  zhvillohet ndeshja e tretë e balotazhit  mes dy  ekipeve  që tanimë kanë  siguruar kualifikim në Ligën e Dytë republikane të futbollit   KF BESA – KF VOSKA./ Klan Macedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia