close
Sport

FUTBOLL: VARDARI-SHKËNDIJA HAPIN SIPARIN E JAVËS SË IX-të

F904B184-8C22-4D7E-961A-83CDC40135D3

NDESHJA LUHET NË ARENËN “TODOR PROESKI” NË ORËN 14:30


Pas dy javëve pushim shkaku i obligimeve të reprezentacionit në garat e Ligës së Kombeve, rikthehet kampionati vendor në Ligën e Parë të futbollit vendor. Sipari i javës së nëntë të pjesës vjeshtore të kampionatit hapet të shtunë me ndeshjen derbi mes Vardarit dhe  Shkëndijës . Skuadra e Vardarit pas tetë ndeshjeve të zhvilluara me  3  fitore, 2 barazime dhe 3 humbje me 11 pikë pozicionohet e  teta në renditjen tabelore, ndërsa  kuqezinjtë tetovar  mbajnë pozitën e parë me 5 fitore dhe 3 brazime. Trajneri Ernest Gjoka thotë se pavarësisht se kundërshtari nuk është më ai vjetmi ndeshja do të jetë e rend.

 

Por unë mendoj se do jetë shumë e vështirë sepse këto janë ndeshje të vështira  dhe ndeshje tradicionale që çdo skuadër pavarësisht se e ka apo se ka at  stofin, e më të mirin e saj por japin më të mirën në fushë. Ne dimë këtë  dhe po përgatitemi seriozisht për të bërë një ndeshje dinjitoze  dhe pse jot ë shkojmë e të kërkojmë tre pikshin në tre pikshin në fushën e Vardaritdeklaroi Ernest Gjoka, trajner i kuqezinjve

 

Për shkak të lëndimit në ndeshjen kundër Kosovës, në derbin e së shtunës kundër Vardarit ekipit  kuqezi do ti mungon kapiteni Egzon Bejtullai, por trajneri  Gjoka nga  ndeshja në Shkup.

 

Ne presim të japim maksimumin dhe të vazhdojmë ritmin e këtyre  tetë javëve tjeratha ai

 

Ndeshja Vardari – Shkëndija luhet të shtunën në arenën “Todor Proeski” në Shkup me fillim në orën 14:30 /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia