close
Sport

FUTBOLL: ZHVILLOHEN NDESHJET ÇEREKFINALE TË KUPËS

1A457AD5-B91F-486B-8F1E-D67E6B20ABFC

TË GJITHA TAKIMET FILLOJNË NË ORËN 13:00


Të mërkurën në program janë ndeshjet e çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Ndeshje më tërheqëse pritet të jetë ndeshja që do të zhvillohet në Kratovë mes Sileksit vendas dhe liderit  në renditjen e tabelës Shkëndija. Drejtësinë në Kratovë do ta ndaj  arbitri Marjan Markovski nga Ohri. Në Strugë pas vetëm tre  ditëve  sërish do të përballen Struga Trim Lum dhe Renova, kësaj radhe në kuadër të çerekfinales së kupës. Drejtësinë Strugë do ta ndaj Marjan Gocevski nga Strumica.  Dy  ndeshjet  tjera çerekfinale do të zhvillohen në Strumicë. Në stadiumin e Qendrës Sportive “Pandev”, takohen Akademia Pandev – Shkupi, ndërsa në stadiumin “Mladost” do të përballen Bellasica – Makedonija Gj.P.  Të gjitha ndeshjet çerekfinale luhen të mërkurën, me fillim në orën 13:00. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia