close
SportTë ndryshme

FUTBOLL: ZYRTARIZOHET KALIMI I COUTINHOS NË ASTON VILLA

Coutinjooooooooo

Aston Villa sapo e ka bërë zyrtare rikthimin e Coutinhos në Premier ligë.

Në njoftimin e skuadrës bëhet e ditur se dy skuadrat kanë arritur marrëveshje për huazimin e futbollistit deri në fund të sezonit.

Philippe Coutinho është rikthyer në Premier League. Mesfushori brazilian është huazuar te skuadra e Aston Villas nga Barcelona.

Për Coutinhon ka insistuar trajneri Steven Gerrard me të cilin ka luajtur te Liverpooli. Braziliani gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe për Liverpoolin, Bayern Munichun dhe Interin.  /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia