close
Sport

FUTBOLLIST TË KOMBËTARES SHQIPTARE VESHIN FANELLËN E SHKËNDIJËS?

Hyka dhe Aliji

BËHET FJALË PËR JAHMIR HYKËN DHE NASER ALIJIN

 

Klubi i futbollit Shkëndija që njihet  si  symbol i  futbollit shqiptar në Maqedoninë e Veriut  dhe  jo vetëm, po  përgatit  që në këtë afat  kalimtar të dimërit të sjell  emra të njohur të futbollit në radhët e veta Deri  më tani janë përmendur emra të  futbollistëve nga Brazili, Gambia, Koroacia por edhe rikthimin e dy futbollistëve tetovar Ferhan Hasanin dhe Ennur Totre, por deri më sot nuk ka asnjë paralajmërim zyrtar.

Risia e fundit që pë qarkullon në kuloare të ndryshëm është se skuadra kuqezi po përgatitet që në radhët e veta të sjell dy futbollist të kombëtares shqiptare bëhet fjalë për mesfushorin 33 vjeçarin Jahmir Hyka dhe futbollistin e mbrojtjes kumanovarin Naser Aliji. Dy këto futbollist janë të dëshmuar në ekipet ku kanë luajtur por edhe në kombëtaren e Shqipërisë

Ditëve  në vijim gjithësesi se do të mësohen emrat të cilë  do ti bashkagjithet ekipit kuqezi  në  pjesën e dytë të kampionatit në ligën e Parë të futbollit vendor.

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia