close
Sport

FUTBOLL:KYLIAN MBAPPE SHËNON GOLIN E 201 NË KARRIERË

Mbappe

150 GOLA ME PSG, 27 ME MONACON DHE 24 ME KOMBËTAREN


 

Ylli i futbollit i PSG-së, Kylian Mbappe ka arritur në shifrën e 200 golave në karrierë. Sulmuesi francez e ka bërë këtë gjë teksa ende është vetëm 23-vjeçar.

Në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Vennes në kuadër të Kupës së Francës, Mbappe realizoi tre gola për të shkuar në shifrën e 201 golave gjithsej.

Ai i ka realizuar 150 gola me Paris Saint-Germainin, 27 me Monacon dhe 24 me ekipin kombëtar të Francës.

Këtë shifër, Mbappe e arriti në 309 ndeshje sa i ka zhvilluar gjithsej.

Mbappe erdhi në Paris Saint-Germain në vitin 2018, duke treguar performanca të jashtëzakonshme, ndërsa në verë pritet të transferohet në Real Madrid/KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia