close
Sport

Futsall: Bullgari-Kosovë, ndeshje kualifikuese për Kampionatin Botërorë

Futsall Kosova

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall nga dita e sotme fillon rrugëtimin për të siguruar një vend në Kampionatin Botëror të futsallit, ndërsa në fazën e parë të kualifikimeve është mysafire e Bullgarisë  ndeshja  do të luhet në palestrën e sportit “Palace of Culture and Sports” në Varna , me fillim në orën 19:00.

Së bashku me Kosovën dhe Bullgarinë Grupin “C” gjenden edhe Armenia dhe Skocia. Përfaqësuesja e Kosovës në pesë ndeshjet e fundit ka një fitore dhe katër  disfata, ndërsa Bullgaria ka 1 fitore, një barazim dhe tre humbje.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia