close
Bota

GAZETA TURKE: KËSHTU U VRA GAZETARI JAMAL KHASHOGGI

Screenshot_6

Një gazetë turke ka botuar detaje të reja, të një regjistrimi, që raportohet se kapi momentet e fundit të gazetarit saudit të zhdukur, Jamal Khashoggi. Gazeta pro-qeveritare Sabah thotë se transkriptimi që posedon, është nga një regjistrim i marrë brenda objektit, dhe më vonë i siguruar nga inteligjenca turke. Ai përfshin informacione, siç janë fjalët e fundit të pretenduara të gazetarit. Sipas kësaj gazete, pretendohet se i referohen gazetarit si një “kafshë që duhet të flijohet” para mbërritjes së tij. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia