close
Sport

GENTIANA ROÇI TRANSFEROHET NË BAYER 04 LEVERKUSEN

Genta 2
Genta 1

Futbollistja 22 vjeçare Gentiana Roçi, nga Struga karrierën e saj nga dita e sotme e vazhdon me ekipin e bundesligës Bayer 04 Leverkusen. Ajo ka nënshkruatur kontratë 1 vjeçare. Këtë  ekskluzivisht për televizionin tonë nëpërmjet rrjetit social fejsbuk deklaroi:

“Kam nenshkruajt kontratë 1 vjeçare me ekipin e bundesliges Bayer 04 Leverkusen. Jam e kënaqur dhe shpresoj të deshmohem me loja te mira”

Ndryshe futbollistja nga Struga si anëtare e reprezentacionit të Maqedonisë ka mbi 70 ndeshje si pjesë e ekipeve Shqiponjat, Tikveshanka, Boreci, Nase Taxi,  si dhe në skuadrën gjermane  Cloppenburg  dhe ajo zviceriane Luzern. / Sh. S. /

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia