close
Vendi

GJENDET LABORATOR PËR PRODHIMIN E DROGËS NË RRETHINËN E SHKUPIT, ARRESTOHET DILERI

laborator

Dje me(06.12.2021) nëpunës policorë të SPB Shkup-Njësiti për Tregti të Palejuar me Drogë dhe Armë, paraprakisht pas marrjes të njohurive operative dhe urdhër nga Gjykata Penale Themelore Shkup, kanë kryer bastisje në uikend shtëpinë e N.Z. (47) në f. Gradmanovcë-Katllanovë, gjatë së cilës është gjetur laborator për prodhimin e marihuanës, rreth 200 saksi me mbjellje, filtra për ajër, pajisje tjera për prodhim si dhe rreth dy kilogramë të marihuanës.

N.Z. është arrestuar dhe kundër tij pas dokumentimit të rastit do të parashtrohet kallëzim penal adekuat./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia