close
Bota

GJERMANI: 30 PUNËTORË TË BLLOKUAR NË MINIERË

miniera-600×360

Më shumë se 30 punëtorë të një miniere në Gjermani janë bllokuar pas një shpërthimi brenda nentokës që ndodhi në orët e para të mëngjesit. Shpërthimi në minierën e potasiumit la punëtorët të bllokuar 2,000 metra nën tokë. Shpëtimtarët dhe zjarrfikësit tani po luftojnë për t’i nxjerrë ata në sipërfaqe përmes një boshti që lejon kalim të sigurt. “Punëtorët e bllokuar po furnizohesn me oksigjen”, tha ne nje deklarate autoriteti shtetëror i minierave, raporton DPA. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia