close
Bota

GJERMANI: HYJNË MBI 11,000 MIGRANTË NGA BJELLORUSIA

Screenshot_40

Më shumë se 11,000 migrantë ilegalë kanë hyrë në Gjermani këtë vit – përmes Polonisë – nga Bjellorusia, ka thënë policia gjermane më 27 dhjetor. Bashkimi Evropian akuzon liderin autoritar të Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenka, se është duke marrë migrantët nga Lindja e Mesme dhe është duke i shtyrë drejt kufijve me Poloninë dhe Letoninë e Lituaninë, në kuadër të një “sulmi hibrid” që shihet si hakmarrje ndaj sanksioneve të Perëndimit./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia