close
Bota

GJERMANI: SULM ME MJETE TË MPREHTA NË NJË TREN

2AB890FA-9679-479D-B337-142A034062A7_w987_r1_s

Policia gjermane tha se disa persona janë plagosur rëndë, pasi që një person i sulmoi ata në një tren në Gjermaninë jugore, para se të vritej nga policia.

Sulmuesi, të cilin autoritetet e identifikuan si një 17 vjeçar afgan, sulmoi me sëpatë udhëtarët në rajonin e Bavarisë dhe disa nga të plagosurit janë në rrezik jete

Ndërkaq, Policia gjermane ka thënë se një flamur i vizatuar me dorë i grupit militant, Shtetit Islamik është gjetur në dhomën e azil kërkuesit 17 vjeçar afgan, i cili mbrëmë sulmoi disa pasagjerë në një tren në landin e Bavarisë në Gjermani. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia