close
Bota

GREQI: MBYTET NJË ANIJE – KA EDHE VIKTIMA

migrant-boat-web-thumb-large-655×356-c1200x600

Së paku katër persona kanë vdekur mes tyre edhe dy fëmijë kur një anije me dhjet emigrantë është përmbytur në detin egje në afërsi të ishullit grek Lesbos.

Roja bregdetare greke ka kumtuar se ekipet e shpëtimit kanë arritur të shpëtojnë gjashtë emigrant dhe të nxjerrin trupat e katër të vdekurëve.

Agjencit greke të lajmeve njoftojnë se  me varka të improvizuara në ishullin Lesbos sot në mëngjes kanë arritur 90 emigrantë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia