close
Rajoni

GREQI: TËRMET I FUQISHËM, NDJEHET EDHE NË VENDIN TONË

EB14CB35-0EB3-4E3C-A01A-480A8F44D17A

Një tërmet I fuqishëm prej 6.9 ballë ka dridhur Greqinë, respektivisht rajonin e Selanikut. Tërmeti është regjistruar në orën 11.16 minuta, me epiqendër 24 kilometra në veriperëndim të Larisës dhe 10 km në veriperëndim të Turnavos. Dridhja ka qenë në thellësi prej 2 km.

Sipas njoftimit të Qendrës Makrosizmike Evropiane, tërmeti është ndjerë në Maqedoninë e Veriut, Shqipëri, Kosovë dhe Mal të Zi.

Tërmeti është regjistruar nga aparatet e Opservatorit Kombëar në Athinë, Instituti Gjeodinamik në Athinë si dhe nga Katedra për Gjeofizikë paranë Universitetit të Selanikut dhe Universitetit në Patra. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia