close
Sport

HENDBOLL: KB – SOT FILLON FAZA E DYTË NË GRUPIN 1 DHE 2

7B5F9F80-AA56-4341-B699-0D2D5A76C228

MAQEDONIA E VERIUT- SLLOVENIA  FILLOJNË NË ORËN 15:30


Edicioni i 27-të Kampionati botëror I hendbollit  për meshkuj që është duke u mbajtur në Egjipt nga dita e sotme do të vijon me  ndeshjet e fazes së dytë në grupin 3 dhe 4. Faza e dytë Botërorit hapet me ndeshjen  mes Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë që fillon në orën 15:30.  Për reprezentacionin tonë është kjo hera e tretë që përballen në botërorë. Deri më tani  sllovenët  janë përparësi meqë kanë shënuar  fitore  në  të dyja  takimet. Për të besuarit  e  seleksionuesit  Brestovac është obligim që të kenë qasje shumë serioze në krahasim me   ndeshjet  kundër Suedisë dhe Egjiptit kur pësuan disfatë të thellë. Fitorja eventuale e  reprezentacionit  tone  do të kishte vlerë për renditjen përfundimtare.

Ndeshjet e grupit 3 dhe 4 do të luhen sot, të premten dhe të dielën, ndërsa ato të grupi 1 dhe 2 të enjten, të shtunën dhe të hënën

Sot  në kampionatin botëror të hendbollit për meshkuj  zhvillohen  ndeshjet e  raundit të pare  në grupin 3 dhe 4..


GRUPI 3: Maqedonia e Veriut- Sllovenia (15:30),  Rusia – Egjipti (18:00) dhe  Suedia – Bjellorusia (20:30)

GRUPI 4: Zvicra – Islanda  (15:30), Franca – Algjeria (18:00). Portugalia – Norvegjia (20:30)

Nesër në program janë ndeshjet e raundit tëparë të grupit  1 dhe 2. Takohen:

Grupi 1:  Uruguai – Polonia (15:30), Hungaria – Brazili (18:00) dhe Spanja – Gjermania (20:30).

Grupi 2: Japonia – Argjentina (15:30), Kroacia – Bahrejni (18:00),  Danimarka – Katari   (20:30).

/KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia