close
Sport

HENDBOLL: TË SHTUNËN NIS LIGA E PARË FAZA E PLAJ OFF-it

982F07AC-1FE0-4575-95F9-F4CDB0D25A12

KH JEHONA E GOSTIVARIT PRETENDON SUPER LIGËN


Tetë ndeshjete kaulifikuara në fazë e plaj off-it  të shtunën fillojnë rrugëtimin  për  kualifikim  në Superligëm e hendbollit të Maqedonisë së Veriut. Në garat e plaj off-it garojnë pesë ekipe nga Shkupi, nga një  ekip nga  Gostivari, Kumnova  dhe Negotina.

Klubi i hendbollit Jehona nga Gostivari e cila ka pretendime të qarta  në kë fazë të plej off-it, të shtunën përballet me ekipin “Skopje 2020”. Trajneri Fari Selmani është optimist se me përgatitjet e bëra dhe me tre prurjet e reja do t’ia dal në realizimin e qëllimeve të klubit.

FARI SELMANI – TRAJNER I KH “JEHONA” GOSTIVAR 

“ Kemi ambiciet tona sigurisht. Kemi edhe 3 përforcime që i morëm, 2 janë prej Shkupi dhe njëri është ish lojtari i klubit tonë që garonte në Shkup. Normal çdo klub ka ambiciet e veta. Fillimi i kampionatit dhe ndeshjet e para janë shumë me rëndësi te na se në katër loja të para luajmë brenda. Nëse ato mendojë ti realizojmë  sipas planit besoj se gjasat janë shumë reale për tu kualifikuar në Super ligë

Skuadra  e hendbollit Jehona krahas ekipit të seniorëve kujdes të madh u jep edhe grupmoshave të reja  që në faktë janë  e ardhmja e këtij klubi me traditë.

FARI SELMANI – TRAJNER I KH “JEHONA” GOSTIVAR  

Momentalisht shkolla jonë së bashku djem dhe vajza ka mbi 80 fëmijë që ushtrojnë tre herë javë më të vegjlit dhe katër herë ato më të mëdhenjtë. Prej sivjet do të garojnë edhe vajzat në kategorinë kadetëve  ndërsa djemtë në kategorinë e pionierëve

Në ndeshjet e para të plej off-it që luhen të shtunën, takohen: Shampion – Metalurg, Aerodromi- Kumanova, Draçeva – Vardari dhe Jehona – Skopje 2020, që do luhet të shtunën me fillim në orën 19:00 në sallën “Rinia” në Gostivar. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia