close
Bota

HONG KONG: VDES NJË I MOSHUAR PAS GODITJES ME “OBJEKTE TË RËNDA”

61d36298-06c9-11ea-a68f-66ebddf9f136_image_hires_033025-768×512

Një mirëmbajtës 70-vjeçar ka vdekur në Hong Kong, pasi është goditur në kokë gjatë përleshjeve në mes të mbështetësve të qeverisë dhe protesuesve. Qeveria ka thënë se ai ka qenë në pushim të drekës të mërkurën kur është goditur me “objekte të rënda”. Në një video që duket se tregon momentin e incidentit, shihen dy grupe që kanë hedhur tulla kundër njëri-tjetrit, para se burri të bie në tokë, si pasojë e goditjeve në kokë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia