close
Bota

INDI: MBI 100 PERSONA TË VDEKUR NGA VËRSHIMET

Screenshot_1

Më shumë se 100 persona kanë vdekur për shkak të vërshimeve që janë shkaktuar nga shiu i rrëmbyeshëm në shtetet indiane, Uttar Pradesh dhe Bihar, kanë thënë zyrtarët. Disa pamje dramatike kanë treguar ndikimin që ka pasur ky shi në jetën urbane. Trafiku hekurudhor, lëvizjet e makinave, shërbimet shëndetësore, shkollat dhe furnizimi me energji elektrike janë ndërprerë në të dyja shtetet, kanë thënë zyrtarët. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia