close
Bota

INDI: ZJARRI PËRFSHIU FABRIKËN E VAKSINAVE

auto_PRC_1799488431611233629

Një zjarr i madh shpërtheu në fabrikën indiane të Institutit të Serumit (SII), prodhuesi më i madh i vaksinave në botë. Aty prodhohet një vaksinë e bërë nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZeneca për tregun indian dhe disa vende të tjera, dhe kompania gjithashtu po përgatitet të bëjë një vaksinë të zhvilluar nga kompania amerikane Novavax. Lajemi I mire eshte se ky zjarr nuk do të ndikojë në prodhimin e vaksinave të koronavirusit. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia