close
Bota

IRAK: VRITEN TË PAKTËN 21 VETA NGA MAKINA BOMBË

46E0BE24-1A90-401E-8B48-876D789CB7DB_w987_r1_s

Një sulmues vetëvrasës u mori jetën edhe 21 të tjerëve  dhe 32 të tjerë plagosi kur çoi vetën në ajër me veturën e tij në një qytezë në verilindje të Bagdadit.

Ngjarja ndodhi sot (e hënë) në orët e para të mëngjesit raporton televizioni Al Jazeera. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë akt të rëndë që ndodhi në jashtë qytetit të Khalis, rreth 80 km larg kryeqytetit irakian. Policia ka deklaruar shumica e viktimave kanë vdekur në veturat e tyre në kolonë, derisa prisnin të hynin në qytet. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia