close
Bota

IRAN: VRITET SHKENCËTARI KRYESOR I PROGRAMIT BËRTHAMOR

5910D5EC-F8B9-4C63-81D1-F0D1799C5C85

Ministria e Mbrojtjes së Iranit ka konfirmuar vrasjen e Mohsen Fahrizadeh, shkencëtarit dhe ekspertit kryesor në Programin bërthamor të Iranit. Ai është vrarë në afërsi të Teheranit – ka njoftuar televizioni iranian Press.

Fahrizadeh I ka mbijetuar një atentati para disa vitesh, por kësaj radhe është vrarë. Pretendohet se është vrarë bashkë me truprojat e tij në rajonin Davamandu, në afërsi të Teheranit. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia