close
Bota

ITALI: KRIZË POLITIKE, DORËHIQET KRYEMINISTRI CONTE

conteeee-804×380

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ia ka dorëzuar dorëheqjen presidentit të vendit, duke shpresuar se do t’i ofrohet mundësia për të formuar koalicion të ri dhe për të rindërtuar shumicë të re parlamentare. Shteti i Evropës Jugore është futur në krizë politike në kohën e pandemisë dhe kjo po ndikon që luftimi i virusit që ka vrarë mbi 85.000 italianë të jetë më i vështirë. Italia ka shifrën e dytë më të lartë të viktimave në Evropë dhe të gjashtën më të lartën në botë. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia