close
Bota

ITALI: PËR NJË DITË SHPËTOHEN MIJËRA MIGRANTË

ED20682F-CDC1-457C-868B-66D188BD5C97_w987_r1_s

Afro 4,500 Emigrantë janë shpëtuar dje nga anijet e gomës dhe të drurit në Ngushticën e Mesdheut në Sicili, ka njoftuar roja bregdetare italiane.

Tashmë në Itali kanë arritur 67 mijë emigrantë nëpër det këtë vit, shumica e tyre nga Libia, ka thënë Organizata Ndërkombëtare për Migrim. Prej vitit 2014, kanë humbur jetën më se 10 mijë migrantë, përfishrë 2,800 deri tash këtë vit, pat njoftuar Organizata e Kombeve të Bashkuara muajin e kaluar. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia