close
Bota

JAVA BOTËRORE E KLIMËS PËRFUNDON ME PROTESTA NË GJERMANI

Screenshot_6

Në përfundim të një grevë ndërkombëtare per klimen qe zgjati nje jave, aktivistë nëpër botë mblidhen sot serish për te protestuar. Sipas organizatorëve, 170,000 njerëz morën pjesë në protesten qe u zhvillua ne Zelandën e Re. Ata u bënë thirrje politikanëve të ndërmarrin veprime efektive kundër ndryshimit të klimës dhe të imponojnë qe urgjentisht lideret boterore te gjejne zgjidhje. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia