close
Sport

KANTE SHPALLET MESFUSHORI MË I MIRË PËR SEZONIN 2020/21 I LK

FA9A83C1-4B32-490A-8CB4-A226CDE4524E

Mesfushori i Çellsit N’Golo Kante është zgjedhur mesfushori më i mirë i sezonit 2021/22 të Ligës së Kampionëve, duke lënë pas mesfushorët e tjerë si Kevin De Bruyne dhe Jorginho.

Në finale të Ligës së Kampionëve, mesfushori francez e ndihmoi Çellsin drejt triumfit 1:0 me një paraqitje të shkëlqyeshme, po ashtu duke mos lënë pa përmendur paraqitjet kundër Atletico Madridit dhe Real Madridit.

Kante për këtë çmimi ishte në garë me shokun e tij të skuadrës, italianin Jorginho.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia